Kategoriler
Teknoloji

1 Ay boyunca YouTube Canlı Yayını Yapmak

YouTube canlı yayın yapmak inziva sürecinde çok değerli gelmeye başlamıştı. İstatistiksel olarak çok iyi ilerlemek amacıyla kararlı olmam gerektiğini @kirtok tarafından öğrendim. Kendimi kişisel olarak geliştirmek amacıyla bu süreçte bir şeyler yapmam gerektiğini fark ettim ve öncelikle 2016’dan 2018’e kadar aktif bir şekilde YouTube videolarımı yüklediğim istekli zamanlarıma geri döndüm. 2020 Yılında daha aktif olmak amacıyla da videolarımı düzenledim ve yayına hazır hale getirdim. Bu sayede analizlerde videoların görüntülenmelerinin yükseldiğini gözlemledim.

Videolarımı düzenleme esnasında başlık, açıklama ve etiket entegresi için öncekine nazaran daha çok dikkat ettim ve eski videolarımı bu düzene dikkat ederek güncelledim.

İstikrarlı bir şekilde devam ediyoruz.

Yayınların daha kaliteli geçmesini sağlayan değerli YouTuber konuklarım sayesinde etkileşimlerimiz yükseldi.

Teknoloji konusunda @m.onurakbas ile başladık ve 2 gün sonra @koraybirand ile canlı yayındaydık. Koray Birand sonrasında 10 gün geçti ve sevgili @kaanursu ile canlı yayın yaptık. Katıldıkları için teşekkürlerimi sunuyorum.

youtube-canli-yayin-fotografi

Ayrıca siz değerli konuklarım da bu canlı yayınlarım noktasında bana çok destek oldunuz. Başta @mrtasikoglu @technoeren ve @haldun.ozturk olmak üzere yayınlarıma her gün katıldıklarını sohbet kısmında belirten arkadaşlarım sayesinde motivasyon kaynağı kazandım.

YouTube’da Canlı Yayın Yapmaya Başlamak

Sevgili dostum @frkozbl ile, her gün canlı yayın yapmadan önce; değerli arkadaşlarım @deniiiizz ve @iamcllkrsn ile süreç hakkında önemli değerlendirmelerde bulunduk.
Sonrasında yine çok değerli YouYuber @isinasliofficial ile yayında bilgiler paylaşıp sohbet ettik.

Kişiliğimizi geliştirme konusunda Nihan Uycan Özen ile @atolyepareto hedeflerini inceledik.

Yabancı ülkelerden güncel bilgileri Azerbaycan ve Fransa için @a.hadizada Almanya’dan @serkanbeyde Bangladeş’ten @s.r.efti Amerika’dan da @kaanursu tarafından aldık.

YouTube ile alakalı olarak @sinanergin.ae ile sohbet ettik.
Her Cuma sporcu dostum @kaanmew ile beslenme vücut geliştirmeye dair yayın yapıyoruz.

Başarılı olamak ve kendimizi sektörde geliştirmek amacıyla da her Salı akşamı @haldun.ozturk ile yayında olduğumuzu belirtelim.

Yayında az bilinenleri de @dilansalik @kaan.morgul @anil.akyatan ve @sfayildirim ile edindik.

Motivasyon kaynağım olduğunuz için size minnettarım. Bundan sonraki süreçte hız kesmeden her akşam 22:00’da canlı yayın yapmaya devam edeceğiz. Güzel işler başardık. Başarıyoruz.

Canlı Yayınlarım

YouTube Açıklamam

Otostopla Dünya Turu https://bit.ly/3bTIsz5
✅Gürcistan’da Yaşadıklarım https://bit.ly/3aHHjdL
✅Format Atmadan Bilgisayarı Hızlandırma https://bit.ly/3aGiXRC
✅İngilizce Altyazılı Videolarım https://bit.ly/2yUUA4I

Esenlikler sevgili dostlar ben Serhan GÖREN, YouTube derinliklerinden teknolojinin nasıl kullanılmasına, ilgi çekebilecek güncel konulardan tavsiyelere, inceleme videoları oluşturuyorum. Her akşam 22:00’da birbirinden değerli konuklarımla canlı yayın yapıyorum. Merak ettikleriniz için yorum kısmı size ayrılmıştır. Bütün yorumları okuduğumdan ve yanıtlamaya gayret gösterdiğimden emin olabilirsiniz. Abone olduğunuzda size özel olarak içerikler karşınıza sunulacaktır. Sormak istediğiniz soru olursa Instagram’da bana rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Instagram Serhan GÖREN

Para Olmadan İçerik Oluşturmak

Profesyonel olarak birçok deneme yaptım ve en sonunda ücretsiz bir şekilde kendi yayın sistemimi kurmayı başardım. Bu sayede deneyim de elde ettim. Başarılı olmak için para harcamaya gerek kalmadığını kendime bir kez daha kanıtladım. Tabii ki malzeme ve ekipman olması rahat ve huzurlu bir biçimde içerik üretmeyi kolaylaştırıyor.

Elimden gelen en iyi şekilde içerik üretmeye çalışıyorum. Bunu yaparken para harcamamaya dikkat ediyorum. Elimdeki bilgisayarı videolarımı düzenlemek, canlı yayın oluşturmak ve yazı yazmak için kullanıyorum. Telefonumu da ürettiğim içerikleri incelemek, kamerasıyla video çekmek ve YouTube yorumlarını okumak amacıyla kullanıyorum.

Para ile bazı ekipmanlara sahip olmak zorluk yaşamamayı tabii ki isterim. Ancak harcamalarıma da dikkat etmem gerektiğini çok iyi biliyorum.

Serhan GÖREN Canlı yayın

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık bölümü öğrencisi olarak başladığım üniversite kariyerime Farabi değişim programıyla İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam ediyorum. Gazetecilik, Radyo Televizyon ve Sinema derslerine de katılıyorum. Birçok bağlantı elde etmem sayesinde yayınlarıma nitelikli dostlarımı davet etme şansı yakaladım.

Öğrencilik Hayatı

Finansal konuda herkesin mükemmel derecede geçireceği bir süreç olmadığından ben de bazı sarsıntılar yaşıyorum ancak elimden geleni de ardıma koymadan devam ediyorum.

Bu noktada manevi olarak desteklerini hiçbir zaman eksik etmeyen sevgili dostlarıma tekrardan teşekkürlerimi ve sevgilerimi sunuyorum.

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak YouTube yayın esnasında neler yaşadığımı inceleyebilirsiniz. Bu noktaya kadar yazımı okuduğunuz için Teşekkür ederim. Her hafta en az bir yazı yazmaya özen gösterdiğimi de bilmenizi isterim. Sizleri seviyorum. Sosyal medyadan bana ulaşabilirsiniz. Görüşlerinizi bildirmeyi unutmayın.

YouTube’da canlı yayın yapmak
KONULARKONUKLAR
1Korona Virüsünün Etkisini
Deniz Zeybek İle Tartışıyoruz #EvdeKal
Deniz Zeybek
2Teknoloji ve Online Alışveriş
Gündemini Tartışıyoruz
Celil Kurşun
3Ne Zaman Normale Dönecek?,
Canlı Yayın
Ömer Faruk Özbil
4Vejeteryanlık,Sosyal Medyanın Olumlu Yanları,
YouTuber Tavsiyeleri.
Aslıhan Murat
5Ramazanda Kendimizi Geliştirmek,
Sporcu ile Erasmus ve Farabi Değişim Programları
Anıl Akyatan
6Fake Hesaplardan Kim Olduğunu
Anlaşılmaz Mı Sanıyorlar?
Dilan Salık
77 Dil Bilmek Çalışırken Bize Nasıl Avantaj Sağlar? Kaan Morgül
8Virüse Güle Güle Derken Nelere Merhaba Diyoruz?
Hoca Canlı Yayında anlatıyor…
Yusuf İnci
9Avrupa’da Aslında Hayat Nasıl?
Azerbaycan’lı Canlı Yayında Anlatıyor…
Asiman Hadizada
10Bangladeş’li ile Türkiye Dostu
Bangladeş ve İlişkilerimiz Hakkında
Şhakil Reja Efti
11Aslında Neye Para Ödüyoruz?
Apple ve Ekosistem,
Onur Akbaş
12Teknoloji ve Tasarıma Dair,Haldun Öztürk
13Teknolojinin Derinliklerine Dair Canlı YayınKoray Birand
14Blog Nasıl Açılır? Başarılı Olmak 1Haldun Öztürk
15Almanya’da Eğitim Çalışma durumu.
Canlı Yayında Sohbet Ettik
Serkan Beyde
16Ruhi Çenet Videoları Editörü
Canlı Yayında Konuğum
Sinan Ergin
17Evde Formunuzu Koruyun ve
Sağlıklı Beslenin. Sporcu Konuğum
Kaan Yunus Sağlam
18Windows ve Mac Farkı,
Grafik Tasarım Uzmanı Anlarıyor
Sefa Yıldırım
19Instagram Soru-Cevap Canlı YayınıSerhan Gören
20Altın Çağda Kişisel Gelişim, Nihan Uycan Özen
21Girişimcilik, Başarılı Olmak 2Haldun Öztürk
22YouTuber İle Yeni Nesil
Teknolojik Aygıtlar ve Apple
Kaan Korkmaz
23Freelance Aslında Nedir?
Nasıl İş Yapar?
Halise Yıldız
24Sporculara Destek Verici Ürünler
(Supplement)
Kaan Yunus Sağlam
Kimlerle YouTube Canlı Yayın Yaptım?

Bir cevap yazın